E hënë, 27 Shtator, 2021

Asnjë viktimë, 54 raste të reja me Covid në Maqedoni

Must Read

Gjatë orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar të infektuar me Covid 54 raste të reja nga 3 764 testime.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se betejën me Covid e kanë fituar 12 pacientë ndërkohë që nuk ka humbur jetën asnjë qytetar.

Prej rasteve të reja 16 janë në Shkup, 9 në Tetovë , me nga 6 raste Dibra dhe Manastiri, 5 Kumanovë, Koçani 3, me nga 2 Gostivari dhe Strumica dhe nga një Prilepi, Kavadari, Ohri, Radovishi dhe Vallandova.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni me koronaviurs janë diagnostikuar gjithsej 1156.225 pacientë me coronavirus, ku 150.333 prej tyre janë shëruar dhe 5.491 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 401./abcnews.al

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img