Ballina Aktualitet Lajme Asnjë viktimë, vetëm 4 raste të reja me Covid në Maqedoni

Asnjë viktimë, vetëm 4 raste të reja me Covid në Maqedoni

Asnjë person nuk ka humbur jetën nga Covid 19 në orët e fundit gjatë orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Ministria e Shëndetësisë në raportin e fundit bën me dije se nga 2 760 testime janë konfirmuar të infektuar me Covid 4 raste të reja.

Gjithashtu gjatë orëve të fundit betejën me Covid e kanë fituar 6 pacientë.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.710, numri i pacientëve të shëruar është 150.073, numri i vdekjeve është 5.486, ndërsa numri i rasteve aktive është 151./abcnews.al

Artikulli paraprak9 raste të reja dhe një viktimë nga Covid në Kosovë
Artikulli tjetërHipertensioni/ Mënyra e thjeshtë për të shmangur presionin e lartë të gjakut gjatë natës