E martë, 3 Gusht, 2021

Dy viktima dhe 17 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Must Read

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar 2 viktima nga COVID-19. Sipas të dhënave nga ministria e Shëndetësisë gjithashtu sot janë regjistruar 17 raste të reja.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 12 persona. Deri tani në Kosovë, 107 mijë 785 e persona janë infektuar me këtë virus. Që nga fillimi i pandemisë 2 mijë e 260  kanë vdekur si pasojë e koronavirusit.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

#Bashkëiadalim 02 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 9.565 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 196.829 doza të vaksinës.

Deri më sot 47.141 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.241 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 2 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.353.

Në total numri i rasteve aktive është 172.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img