E hënë, 27 Shtator, 2021

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ndihen në disa qytete, ja ku ishte epiqendra (VIDEO)

Must Read

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në një pjesë të vendit. Raportohet se lëkundjet janë ndjerë në disa qytete, teksa epiqendra dyshohet se është në Adriatik, pranë Lezhës.

Sipas të dhënave paraprake nga IGJEUM, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter, me epiqendër 3 km në veriperëndim të Lezhës dhe me thellësi 11 km.

Gazetari Elidon Ndreka raportoi se lëkundjet janë ndjerë të forta nga qytetarët, disa prej të cilëve kanë dalë në rrugë. Lezha ka qenë një prej qyteteve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img