Ballina Bota Stuhia SH K A T Ë RR O N qytetin e Zyrihut...

Stuhia SH K A T Ë RR O N qytetin e Zyrihut (200 FOTO+VIDEO)

Një stuhi e fuqishme shiu e breshri ka përfshirë qytetin e Zyrihut, ku si pasojë e erës së fortë janë sh k a k t u a r  përmbytje në disa rrugë.

Mediat vendase raportojnë se gjatë natës së kaluar në këtë qytet ka rënë më shumë se 4 cm shi.

Kjo situatë ka bërë që disa pemë të rrëzohen, duke bllokuar kështu rrugën dhe pezullimin e lëvizjes me makina.

Fatmirësisht nga kjo situatë nuk janë shkaktuar viktima apo persona të lënduar.

https://youtu.be/NWFhGr8Ok0M


Artikulli paraprakPo trondit botën, OBSH: Jemi të shqetësuar nga “Delta”, ka vetëm një rrugë shpëtimi
Artikulli tjetërDasmë e madhe në Zagreb/Vajza e Ardian Koznikut martohet me basketbollistin kroat, Andro Anzulloviç (VIDEO+FOTO)