E hënë, 27 Shtator, 2021

18 viktima (2 nga Tetova) dhe 13,045 raste aktive/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Must Read

Në 24 orët e fundit janë kryer 2,035 teste dhe janë regjistruar 183 raste të reja me Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut:

• Shkup – 132
• Kumanovë – 13
• Kavadar- 6

• Prilep, Strugë dhe Kriva Pallankë – nga 3
• Tetovë, Manastir, Veles, Ohër, Srumicë, Kërçovë, Kratovë dhe Demir Kapi – nga 2
• Gostivar, Shtip, Koçanë, Gjevgjeli, Shën Nikollë, Berovë dhe Kamenicë – nga 1

U raportuan 18 viktima: 9 viktima nga Shkupi (85v, 80v, 69v, 67v, 64v, 61v, 59v, 57v, 52v), 4 nga Kavadari (88v, 88v, 72v, 60v), nga dy viktima në Tetovë (81 dhe 48) dhe Manastiri (81, 79), një viktimë nga Gostivari (78). Nga 18 personat e raportuar, 16 ndërruan jetë në kushte spitalore dhe në shtëpi, transmeton Tetova News.

Janë regjistruar 531 pacientë të shëruar nga:

• Shkup – 189
• Tetovë – 68
• Strumicë – 32

• Gostivar – 26
• Dibër – 24
• Kavadar- 23
• Kumanovë – 22

• Kërçovë – 17
• Manastir dhe Shtip – nga 12
• Prilep, Veles, Shën Nikollë dhe Berovë – nga 11

• Dellçevë – 9
• Kriva Pallankë dhe Resnjë – nga 8
• Probishtip – 7

• Koçanë- 6
• Brod – 5
• Radovish – 4
• Negotinë dhe Vallandovë – nga 3

• Kratovë dhe Krushevë – nga 2
• Strugë, Gjevgjeli, Kamenicë, Bogdanci dhe Pehçevë – nga 1

Deri më tani janë realizuar 1,225,089 teste të Covid-19 në vend. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me koronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 183,705, numri i pacientëve të shëruar është 164,383, numri i viktimave është 6,277 dhe numri i rasteve aktive është 13,045.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img