E martë, 19 Tetor, 2021

22 viktima dhe 609 raste të reja/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Must Read

Në 24 orët e fundit janë kryer 6,542 teste dhe janë regjistruar 609 raste të reja të Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut:

• Shkup – 276
• Kumanovë – 50
• Strumicë – 36

• Shtip – 21
• Veles – 20
• Ohër dhe Kavadar – nga 18

• Gostivar dhe Manastir – nga 17
• Kërçovë, Strugë dhe Radovish – nga 15
• Prilep – 14

• Koçanë – 11
• Tetovë dhe Berova – nga 9
• Resnjë – 6

• Gjevgjeli, Shën Nikollë, Dibër, Vallandovë dhe Kratovë – nga 5
• Vinicë – 4

• Kriva Pallankë, Dellçevë dhe Pehçevë – nga 3
• Negotinë – 2

• Brod dhe Kamenicë – nga 1

U raportuan 22 viktima: 6 persona nga Shkupi (65v, 66v, 73v, 77v, 78v dhe 81v), 5 persona nga Strumica (45v, 52v, 64v, 71v dhe 82v), nga 2 viktima në Prilep (51v dhe 82v) dhe Strugë (70v dhe 80v) dhe nga një viktimë në Tetovë (54v), Gostivar (64v), Berovë (72v), Kavadar (54v), Kumanovë (46v), Kriva Pallankë (72v) dhe Dibër (65v ) Të gjitha viktimat ndërruan jetë në spital.

Janë regjistruar 347 pacientë të shëruar nga:

• Shkup – 173
• Tetovë – 25
• Kumanovë – 24

• Strumicë – 22
• Gostivar – 15
• Shtip – 14

• Kërçovë – 13
• Veles – 8
• Berovë dhe Dellçevë – nga 6

• Kavadar, Prilep dhe Kamenicë – nga 5
• Radovish, Shën Nikollë dhe Probishtip – nga 4
• Negotinë – 3

• Manastir, Resnjë dhe Gjevgjeli – nga 2
• Kriva Pallankë, Koçanë, Vallandovë, Kratovë dhe Vinicë – nga 1

Deri më tani janë keyer 1,218,501 teste të Covid-19 në vend. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me koronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 183,059, numri i pacientëve të shëruar është 163,417, numri i viktimave është 6,236, dhe numri i rasteve aktive është 13,406.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img