E hënë, 20 Shtator, 2021

23 viktima dhe 464 raste të reja/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Must Read

Në 24 orët e fundit janë kryer 4,553 teste dhe janë regjistruar 464 raste të reja me KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut:

• Shkup – 225
• Kumanovë – 42
• Strumicë – 35

• Shtip – 27
• Veles – 24
• Ohër – 21

• Prilep – 15
• Tetovë – 10
• Shën Nikollë – 8
• Kërçovë – 7

• Resnjë – 6
• Kavadar, Koçanë dhe Kratovë – nga 5
• Gostivar, Manastir, Dibër dhe Vinicë – nga 4

• Radovish dhe Kriva Pallankë – nga 3
• Strugë dhe Negotinë – nga 2
• Gjevgjeli, Brod dhe Dojran – nga 1

U raportuan 23 viktima: 11 nga Shkupi (47v, 55v, 61v, 78v, 78v, 79v, 79v, 81v, 81v, 81v dhe 83v), nga 3 në Ohër (40v, 68v dhe 75v) dhe Strugë (45, 67 dhe 77), 2 nga Velesi (60 dhe 73) dhe nga një viktimë në Tetovë (62), Kumanovë (54), Kërçovë (72) dhe Brod (73). Nga të raportuarit, 21 persona ndërruan jetë në spital dhe në shtëpi, njofton Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, transmeton Tetova News.

Janë regjistruar 435 pacientë të shëruar:

• Shkup – 183
• Gostivar – 43
• Kumanovë – 27

• Strumicë – 22
• Manastir – 20
• Kërçovë – 19

• Shtip – 15
• Shëni Nikollë – 13
• Kavadar- 11

• Prilep – 10
• Veles dhe Koçanë – nga 8
• Resnjë dhe Bogdanci – nga 7

• Dellçevë – 6
• Negotinë – 5
• Radovish dhe Kratovë – nga 4

• Gjevgjeli, Kriva Pallankë, Vinicë, Vallandovë dhe Kamenicë – nga 3
• Berovë, Krushevë dhe Brod – nga 2
• Probishtip dhe Demir Hisar – nga 1

Deri më tani janë realizuar 1,223,054 teste të Covid-19 në vend. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 183,523, numri i pacientëve të shëruar është 163,852, numri i viktimave është 6,259 dhe numri i rasteve aktive është 13,412, transmeton Tetova News.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img