E martë, 19 Tetor, 2021

28 viktima (3 nga Tetova, 2 nga Gostivari) dhe 557 raste të reja/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Must Read

Në 24 orët e fundit janë kryer 3,885 teste dhe janë regjistruar 557 raste të reja me Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut:

• Shkup – 268
• Kumanovë – 39
• Veles – 29

• Kavadar, Kërçovë dhe Strumicë – nga 19
• Tetovë dhe Shtip – nga 17
• Prilep – 16

• Radovish – 15
• Koçanë – 12
• Manastir dhe Ohër – nga 10

• Kratovë – 8
• Shën Nikollë – 7
• Gjevgjeli, Gostivar dhe Resnjë – nga 6

• Vallandovë dhe Negotinë – nga 5
• Dellçevë, Kriva Pallankë dhe Strugë – nga 4
• Vinicë dhe Probishtip – nga 3

• Brod – 2
• Dibër, Kamenicë, Pehçevë dhe Berovë – nga 1

U regjistruan 572 pacientë të shëruar nga:

• Shkup – 281
• Kumanovë – 39
• Manastir – 33

• Tetovë – 27
• Strumicë – 24
• Kavadar dhe Kërçovë – 21

• Gostivar – 20
• Prilep – 14
• Radovish – 12

• Dibër – 11
• Shtip – 10
• Resnjë dhe Kriva Pallankë – nga 9

• Probishtip – 7
• Velesi dhe Koçani – nga 5

• Negotinë dhe Vallandovë – nga 4
• Gjevgjeli, Shën Nikollë, Dellçevë dhe Vinicë – nga 3
• Ohër, Bogdanci, Kratovë dhe Kamenicë – nga 1

U raportuan 28 viktima: 11 persona të vdekur nga Shkupi (81 vjeç, 78 vjeç, 78 vjeç, 77 vjeç, 76 vjeç, 75 vjeç, 74 vjeç, 72 vjeç, 72 vjeç, 65 vjeç dhe 58 vjeç), nga 3 persona të vdekur në Strumicë (85 vjeç, 78 vjeç dhe 74 vjeç) dhe Tetovë (77 vjeç, 69 vjeç dhe 69 vjeç), nga 2 persona të vdekur në Gostivar (78 vjeç dhe 63 vjeç) dhe Kumanovë (68 vjeç dhe 45 vjeç), nga një person i vdekur në Manastir (74 vjeç), Kërçovë (78 vjeç), Vallandovë (83 vjeç), Kavadar (74 vjeç )), Gjevgjeli (87), Ohër (59) dhe Strugë (62). Nga 28 personat e raportuar, 26 vdiqën në kushte spitalore dhe 2 persona vdiqën në shtëpi, transmeton Tetova News.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img