E martë, 19 Tetor, 2021

29 viktima dhe 561 raste të reja/Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Must Read

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 4,384 teste dhe janë regjistruar 561 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut njofton Ministria e Shëndetësisë, transmeton Tetova News.Rastet e reja janë konstatuar në këto qytete:

• Shkup – 249
• Kumanovë – 49
• Strumicë – 40

• Ohër – 30
• Shtip – 25

• Tetovë – 23
• Prilep – 18

• Kavadar – 16
• Manastir – 14
• Veles – 12

• Kërçovë – 10
• Gostivar – 9
• Radovish – 8

• Koçanë – 7
• Strugë dhe Shën Nikollë – nga 6
• Resnjë dhe Dibër – nga 5

• Gjevgjeli, Berovë, Vinicë dhe Kamenicë – nga 4
• Negotinë – 3

• Kriva Pallankë, Dellçevë, Vallandovë dhe Kratovë – nga 2
• Probishtip dhe Bogdancë – nga 1

Janë raportuar 29 viktima: 13 persona nga Shkupi (88, 76, 70, 70, 69, 68, 67, 66, 56, 54, 53, 40, 2 vjeç), 3 persona nga Kumanova (84, 69 dhe 39 vjeç), nga 2 persona në Tetovë (69 dhe 68 vjeç), Strumicë (76 dhe 68 vjeç) dhe Ohër (88 dhe 67 vjeç), nga një person në Gostivar (71 vjeç), Kërçovë (62 vjeç), Dibrër (60 vjeç), Kratovë ( 72 vjeç), Radovish (67 vjeç), Kriva Pallankë (69 vjeç) dhe Resnjë (72 vjeç). Nga 29 personat e raportuar, 27 kanë ndërruar jetë në kushte spitalore, dhe 2 persona në shtëpi.

Janë regjistruar 507 pacientë të rikuperuar:
• Shkup – 201
• Tetovë – 39
• Gostivar – 37

• Kumanovë – 33
• Strumicë – 25
• Shtip dhe Kërçovë – nga 18

• Prilep dhe Dibër – nga 16
• Kavadar – 15
• Shën Nikollë – 13

• Veles – 12
• Kratovë – 10
• Manastir – 9

• Radovish dhe Berovë – nga 8
• Koçanë – 6
• Vinicë dhe Kriva Pallankë – nga 4

• Resnje, Vallandovë dhe Probishtip – nga 3
• Gjevgjeli dhe Negotinë – nga 2
• Dellçevë dhe Bogdancë – nga 1.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img