E martë, 19 Tetor, 2021

Borë në Zvicër dhe Itali /Dimri erdhi në shtator (VIDEO)

Must Read

Një stuhi dëbore ka kapluar Alpet e Zvicrës. Pamjet janë të sotme dhe vijnë nga Val de Bagnes, kantoni Valis, kurse nga Italia pamjet janë regjistruar në Cervinia (2000 m), një resort dimëror që ndodhet në Valle d’Aosta, veriperëndim të Italisë, transmeton Tetova News.

Me borën e cila ra në mbi 2000 metra lartësi në të gjithë masivin Alpin, këtë 19 shtator 2021, në Val de Bagnes të Zvicrës, lopët së shpejti do të duhet të zbresin në luginë …Bora e sotme është një paralajmërim për të gjithë fermerët që janë ende në male me tufat e tyre./Tetova News

Video nga Zvicra:

Video nga Italia:

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img