Ballina Sport Çfarë zhgënjimi Barcelona! Humbja e dytë në Champions. Juventusi mund kampionët

Çfarë zhgënjimi Barcelona! Humbja e dytë në Champions. Juventusi mund kampionët

Pa ide, grintë, dëshirë dhe nervozë. Barcelona e kohëve të Messit, Iniestas, Xavi, tashmë është vetëm një imazh i largët.

Blaugranat kanë pësuar këtë mërkurën humbjen më të rëndë përballë Benficas vendase me rezultatin 3-0, disfatë që me shumë mundësi do të lerë shenja të mëdha.

Ndonëse në fundjavë, djemtë e Koeman dhanë shenja jete në kampionat, duket se e vërteta del vetëm më të mirave të kontinentit.

“Shqiponjat” portugeze kaluan në avantazh me Nunez që në minutën e 3 të takimit duke i kapur në befasi spanjollët. Ndonëse u përpoqën me të gjitha mënyrat për t’iu afruar portës, sulmet e katalanasve ishin apatike dhe lanë shumë për të dëshiruar.

Kthimi i Fati, thjesht riktheu një forcë në sulm për Barcelonën, por asgjë më shumë. Në minutën e 69 Silva shënon dhe golin e dytë për vendasit, duke prerë shpresat e Barcës. Në të 79-ën Benfica trefishoi rezultatin nga 11 metërshi pas një topi të kapur me dorë nga Dest. Minutat e fundit nuk sollën asgjë përveç një kartoni të kuq për Garcie. Tashmë pas dy ndeshjes Barcelona nuk ka asnjë pikë në grupin E dhe renditet e fundit pas Dinamo Kyiv.

Ndërkohë, edhe pse në një situatë aspak të mirë në Serie A, Juventusi i Allegrit ka treguar forcën në Champions League, duke triumfuar me një gol të Chiesa-s ndaj Chelsea-t, kampion në fuqi i Europës.

Artikulli paraprakDita e tretë e fushatës zgjedhore, partitë promovuan programet e tyre në vende të ndryshme (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërPërmbytje të mëdha në Slloveni, Lubjana nën ujë: „Kjo ndodh një herë në 250 vjet“ (VIDEO+FOTO)