E hënë, 27 Shtator, 2021

Francezët i dhanë sot lamtumirën legjendës së kinemasë Jean Paul Belmondo (VIDEO)

Must Read

Sot u mbajt në Francë ceremonia përfundimtare për aktorin e paharrueshëm Jean-Paul Belmondo.

Kortezhi i var*rimit u bë këtë pasdite, në orën 17:30, në prani të presidentit francez, Emmanuel Macron, familjes së legjendarit “Bebel” dhe mijëra qytetarëve francezë të cilët ishin vaksinuar plotësisht.

Sipas gazetës franceze “Le Parisien”, gati 1.000 njerëz morën pjesë në procesin e va*rrimit pasi të treguan certifikatën e tyre të vaksinimit.

Ekrane gjigante u instaluan në oborrin e Pallatit Apomachon në mënyrë që të mbledhurit të mund të shikonin ceremoninë.

Në orën 20:30, dyert e “Megaron Apomachon” u hapën duke u dhënë mundësinë njerëzve të lënë një lule në arkivol.

Jean Paul Belmondo do të var*roset nesër në mëngjes në kishën “Saint-Germain-des-Prés”, në një rreth të ngushtë familjar, sipas djalit të tij, Paul Belmondo.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img