E martë, 19 Tetor, 2021

Çfarë la pas tërmeti i fuqishëm në Greqi, qytetarët: Ende po dridhemi (VIDEO+FOTO)

Must Read

Kreta u trondit mesditën e sotme nga një tërmet me magnitudë 6.3 i shkallës Riter me epiqendër në det të hapur. Mediat greke kanë publikuar pamjet e para të dëmeve që ka shkaktuar goditja e fuqishme, por fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar në njerëz.

Një zyrtar i lartë i qeverisjes lokale në Kretë tha se dridhja e fortë sizmike shkaktoi dëme. Tërmeti u ndje veçanërisht në Heraklion. Tensioni dhe kohëzgjatja e gjatë, përhapi panik dhe banorët dolën në rrugë.

“Ende po dridhem, mendova se raftet do të më binin në kokë” tha punonjësja e një marketi në Kretë për mediat greke. “Të gjitha gjërat ranë, vajra, shishe, verëra. Ne jemi shumë të frikësuar” tha më tej ajo. Një banor i zonës pohoi se kisha e vetme në fshat ishte shembur.

Goditja kryesore u pasua edhe nga lëkundje të tjera, të forta njëra prej të cilave me magnitudë 4 vetëm disa minuta pas “shkundjes” së fuqishme 6.3./ db/Abcnews.al

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img