Ballina Bota Mbi 3 mijë raste të reja me Covid dhe 38 viktima në...

Mbi 3 mijë raste të reja me Covid dhe 38 viktima në Greqi

Greqia vijon të regjistrojë shifra të larta të rasteve me Covid.

Autoritetet shëndetësore konfirmuan se në 24 orët e fundit janë regjistruar 3, 279 të prekur, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 704, 211 persona.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 38 persona. Ndërkohë 351 pacientë ndodhen në intubim. Që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 15, 485 qytetarë, 95,5% e të cilëve kishin sëmundje shoqëruese

Artikulli paraprakGratë që lindin pas moshës 33 vjeç jetojnë më gjatë
Artikulli tjetërAlbulena Haxhiu për rezultatin e zgjedhjeve të 17 tetorit: Kemi pritur shumë më shumë