Ballina Sport Një ditë para ndeshjes me Poloninë, sulmuesi i kombëtares rezulton me Covid-19

Një ditë para ndeshjes me Poloninë, sulmuesi i kombëtares rezulton me Covid-19

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit tron*ditet përsëri nga COVID-19. Një tjetër titullar humbet sfidën kudër Polonisë dhe vë në vështirësi të mëdha trajnerin Edi Reja.

Sul*muesi Sokol Cikalleshi ka rezultuar pozitiv ndaj COVID në testet që kryhen nëj ditë para sfidave dhe për këtë arsye është izoluar menjëherë nga pjesa tjetër e ekipit. Ai nuk ka marrë pjesë në stërvitjen e sotme të kuqezinjve pasi tashmë nuk llogaritet në planet e teknikut italian për sfidën ndaj Levandovski & Co.

Çikalleshi është rasti i dytë pozitiv pas Hoxhallarit në këtë grumbullim mes kuqezinjve, ndërsa i infektuar ka rezultuar që në fillim të grumbullimit edhe fizioterapisti Voci.

Artikulli paraprakShifrat e Covid mbeten të larta në Greqi/ 2,383 të infektuar dhe 41 humbje jete
Artikulli tjetërBilall Kasami organizon debat publik për arsim më cilësor (VIDEO+FOTO)