Ballina Bota Breshër i madh në Turaif dhe Tabuk të Arabisë Saudite (VIDEO)

Breshër i madh në Turaif dhe Tabuk të Arabisë Saudite (VIDEO)

Mot i keq, me breshër dhe borë ka kapluar zonën veriore të Arabisë Saudite. Video të shumta janë publikuar me pamjet e sotme nga qyteti Turaif, i zbardhur nga breshri dhe bora.

Turaif është një qytet në provincën kufitare veriore (i njohur gjithashtu si Al-Hudud ash Shamaliyah) të Arabisë Saudite, afër kufirit me Jordaninë.

E njëjta situatë ishte dje në qytetin Tabuk, gjithashtu i përfshirë nga rreshjet e shumta të breshrit, borës dhe shiut, që shkaktuan përmbytje në zonë

Tabuk është kryeqyteti i Rajonit Tabuk në veriperëndim të Arabisë Saudite . Ka një popullsi prej 667,000 (që nga viti 2021). Ai është afër kufirit ne Mbretërinë Hashemite të Jordanisë.

Artikulli paraprakTentim për vrasje të një prokurori publik në Çegran të Gostivarit
Artikulli tjetërNjë gjyshe kishte kërkuar ta varrosnin me celularin e saj, çfarë ndodhi 5 vite më vonë