Ballina Bota Franca përfshihet nga vala e pestë e Covid-19

Franca përfshihet nga vala e pestë e Covid-19

Franca po përjeton valën e pestë të pandemisë, tha në një deklaratë dje Ministri i Shëndetësisë Olivier Veran.

“Shumë vende fqinje janë tashmë në valën e pestë të epidemisë së COVID, ajo që ne po përjetojmë në Francë është fillimi i një vale të pestë ,” tha Veran për TF1, duke shtuar se përhapja e virusit po rritet me hapa të shpejtë.

Vendi regjistroi 11,883 raste në 24 orë, për të dytën ditë radhazi. Numri i rasteve të reja është dyfishuar çdo javë që nga mesi i tetorit.

/abcnews.al

Artikulli paraprakKASTRIOT REXHEPI ËSHTË NË BULLGARI? Milloshoski thotë se vetëm Zoran Zaev, B D I dhe vetë deputeti e dijnë se çka ka ndodhur
Artikulli tjetërÇfarë zbulon kriza energjitike e Evropës