Ballina Aktualitet Rajoni Mbrëmje në Serbi, Vuçiq çon Ramën në kullën e Beogradit (VIDEO)

Mbrëmje në Serbi, Vuçiq çon Ramën në kullën e Beogradit (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mbrëmjen e sotme arriti në Beograd, teksa është pritur nga ministri i Jashtëm në aeroport, ndërsa presidenti Aleksandër Vuçiç ka shtruar një darkë për shefin e qeverisë shqiptare, zv/ kryeministrin e Maqedonisë dhe kryeministrin malazez, Zdravko Krivokapiç.

Përpara darkës liderët kanë bërë një ecje në kryeqytet më pas Vuçiç i ka njohur me kullën e Beogradit.

“Me Edi Ramën dhe Zdravko Krivokpiqin, sonte po vizitoj Kullën e Beogradit. Më pas do të ketë një darkë pune ku do të diskutojmë për projektet e infrastrukturës.

Mirë se vini në Beograd të dashur miq” shkruan presidenti serb në Instagram./ Abcnews.al

Artikulli paraprakTaravari: PDSH nuk ekziston më, Azem Sadiku i mirëpritur te ASH-ja (Video)
Artikulli tjetërKasami merr detyrën e kryetarit të Komunës së Tetovës, paralajmëron revizion të plotë nga ekspertë të huaj (VIDEO+FOTO)