Ballina Bota Më shumë se 9 mijë raste të reja me COVID në Itali...

Më shumë se 9 mijë raste të reja me COVID në Itali dhe 46 viktima

9709 raste të reja me COVID janë raportuar në 24 orët e fundit në Itali.

Fatkeqësisht betejën me COVID e kanë humbur 46 qytetarë.

Nga raportimi i ministrisë së Shëndetësisë spikat Lazio, për shkak se sot regjistroi 1216 raste në 24 orë. Që nga fillimi i pandemisë, totali i rasteve është 4,925,688, kurse vdekjet 133,177.

Nga ana tjetër, në spital janë 520 pacientë në terapi intensive.

Artikulli paraprakSapo u zgjodh, Presidenti i Bullgarisë: Asnjë lëshim për Shkupin (E pëson edhe Tirana)
Artikulli tjetërGJENERALI UKRAINAS: NE PRESIM NJË SULM RUS NË FUND TË JANARIT OSE SHKURTIT TË VITIT TË ARDHSHËM