Ballina Bota PËRMBYTJE TË MËDHA NË BOSNJË/Gjendje alarmante në Sarajevë! (VIDEO)

PËRMBYTJE TË MËDHA NË BOSNJË/Gjendje alarmante në Sarajevë! (VIDEO)

Reshjet e rrëmbyeshme të shiut të cilat  g o d i t ë n dje dhe gjatë natës Hercegovinën dhe kryeqendren e Bosnjës dhe Hercegovinës Sarajevën, kanë shkaktuar vërshime masive në Sarajevë dhe probleme të mëdha janë raportuar në qarkullimin ku në shumë pjesë të Sarajevës qarkullimi është fare i pamundur, ndërsa raportohet se uji i madh ka hyrë edhe nëpër shtëpi duke vështirësuar tej mase jeten e banorëve atje.

Reshjet e shiut kanë vazhduar edhe gjatë natës dhe janë shoqëruar edhe me rrebeshe të fuqishme shiu me vetëtima dhe bubullimë masive. Nga Sarajeva raportohet de gjatë dites së djeshme gati tërë ditën janë dëgjuar bubullima të mëdha të cilat nuk ndodhin as gjatë verës me kohëzgjatje aq të madhe.

VIDEO:

VIDEO:

FOTO:

Artikulli paraprakSejdiu: E rrëzuam B D I-në në Zhelinë, tani është radha ta rrëzojmë edhe nga Qeveria
Artikulli tjetërAhmeti: Nuk mendoj që Lëvizja Besa do të del nga Qeveria