Ballina Bota Rreth 500 mijë viktima nga Covid në Indi

Rreth 500 mijë viktima nga Covid në Indi

India ka regjistruar 1, 229 raste me Covid dhe 125 viktima në 24 orë. Vendi ka regjistruar 463,655 viktima dhe 34,447,536 raste që nga shpërthimi i koronavirusit.

India është vendi i tretë me numrin më të lartë të viktimave në botë, pas SHBA-së dhe Brazilit dhe vendi i dytë me numrin më të lartë të të infektuarve pas SHBA-së. Me rreth 134,096 raste aktive, India ka shënuar nivelin më të ulët në 523 ditë./abcnews.al

Artikulli paraprakPa energji elektrike dhe ujë të rrjedhshëm, ky njeri ka jetuar i vetmuar për gati 40 vjet
Artikulli tjetërDalin në dritë faktet tronditëse/ Klodiana Çelo nxori një armë nga çanta dhe qëlloi okulistin, thotë 13-vjeçarja