Ballina Sport Të hënën do të hidhet shorti i Kupës së Botës për Klube

Të hënën do të hidhet shorti i Kupës së Botës për Klube

Këtë të hënë është planifikuar të hidhet shorti për Botërorin e Klubeve vitin e ardhshëm në Emiratet e Bashkuara Arabe . Turneu që përballet me klubin më të mirë nga çdo konfederatë dhe i pari nga Emiratet e Bashkuara Arabe , si shtet organizator.

Shorti do të hidhet në orën 17:00 dhe do të hidhet në selinë e Cyrihut . Një ceremoni virtuale që do të transmetohet drejtpërdrejt në FIFA.com në të gjitha trevat.

Janë shtatë klube që do të konkurrojnë në Emiratet e Bashkuara Arabe në fillim të vitit 2022. Datat që do të dihen në të njëjtin short. Chelsea do të jetë që të shkojnë si një përfaqësues i UEFA-s dhe statusit të saj si kampion i finales së Ligës së Kampionëve. Ekipet e mbetura nga konfederatat plotësohen nga Al-Hilal SFC (KSA) , fitues i Ligës së Kampionëve AFC, Al Ahly SC (EGY), fitues i CAF Champions League.

Përveç CONCACAF-it, do të marrë pjesë edhe meksikani CF Monterrey , si fitues i Ligës së Kampionëve. Ai do të shoqërohet nga Flamengo apo Palmeiras, të dyja klube nga Brazili, të cilët do të dalin nga finalja e Copa Libertadores që do të luhet këtë fundjavë në Uruguay. Qyteti Auckland i Zelandës së Re është zgjedhur në OFC nga Komiteti Ekzekutiv pas anulimit të Ligës së Kampionëve.

Lista e skuadrave plotësohet nga Al Jazira FC (Emiratet e Bashkuara Arabe) si fitues i Ligës së Emirateve të Bashkuara Arabe . r.t/abcnews.al

Artikulli paraprakShkon për të takuar familjarët e viktimave, kreu i komunës së Studeniçanit nuk i mban dot lotët
Artikulli tjetërRritja e rasteve me Covid-19, Italia merr masa të reja