Ballina Bota Tërmet i fuqishëm në Turqi/Njerëzit dalin me vrap nga dyqanet (VIDEO)

Tërmet i fuqishëm në Turqi/Njerëzit dalin me vrap nga dyqanet (VIDEO)

2 tërmete të njëpasnjëshme kanë goditur Turqinë sot, duke krijuar panik te qytetarët.

Siç shihet nga pamjet e përcjella në rrjete sociale në momentin e rënies së tërmetit njerëzit kanë dalë me vrap nga dyqanet. Njëri tërmet ishte me magnitudë 5.2 ballë të shkallës Rihter dhe është regjistruar në zonën e Duzce, në një thellësi prej 7.9 kilometrash.

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 200 kilometra larg Stambollit, pasuar nga një seri tërmetesh pak më të dobëta, por ende të forta, me magnitudë 4.9 dhe 5 të shkallës Rihter.

Video:

 

Artikulli paraprakÇekia do të kufizojë lëvizjet e personave të pavaksinuar kundër COVID-19
Artikulli tjetërJa kush është emëruar drejtor i ri i NPK “TETOVA” – Tetovë