Ballina Bota Vajza 38-vjeçare e ish-deputetit në gjendje kritike si pasojë e virusit- Shtatzënë...

Vajza 38-vjeçare e ish-deputetit në gjendje kritike si pasojë e virusit- Shtatzënë në muajin e 7-të

Vajza 38-vjeçare e ish-deputetit të PASOK-ut të Serrës, Stathis Koutmeridis, Parthena, po trajtohet në gjendje kritike në Repartin e Mjekimit Intensiv të “Agios Loukas” në Selanik.

Koutmeridou, me profesion juriste, nuk ishte vaksinuar dhe ishte diagnostikuar me Covid-19 ndërsa ishte shtatzënë në muajin e shtatë. Fillimisht ajo u shtrua në spitalin Ippokratio, por për shkak të shtatzënisë u pa e nevojshme transferimi i saj në Agios Loukas.

Mjekët arritën ta nxjerrin fëmijën me prerje cezariane dhe tashmë po luftojnë për të nxjerrë jashtë rrezikut nënën e cila po trajtohet me insuficiencë respiratore.

Babai i saj dhe ish-deputeti i PASOK-ut, Stathis Koutmeridis, duke folur për protothema.gr, tha se vajza e tij, pasi u konsultua me gjinekologun e saj, e shtyu vaksinimin për dy muaj, derisa ajo lindi.

Bashkëshorti i saj Panagiotis Angelopoulos apeloi përmes Facebook-ut për gjak për qytetarët, të cilët mund të vijnë në Spitalin Hipokratik të Selanikut në emër të “Parthena Koutmeridou i Efstathios”, gjatë ditëve të javës, përveç të premteve dhe nga ora 8:30. – 2:30 pasdite. dhe nga ora 17:00. – 19 pasdite.

Artikulli paraprakShqiptarja e qëlloi me 4 plumba në bark, del nga spitali mjeku i njohur grek
Artikulli tjetërLAJM I TRISHTË/Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar