Ballina Bota Banorët në panik pas shpërthimit të vullkanit në Malin Semeru (VIDEO+FOTO)

Banorët në panik pas shpërthimit të vullkanit në Malin Semeru (VIDEO+FOTO)

Një vullkan ka shpërthyer në Malin Semeru të Indonezisë, me tymin dhe hirin që është ngritur rreth 12 km lartësi dhe banorët që janë evakuuar nga zona. Në Twitter shihen video dramatike të reve të mëdha gri që kanë përfshirë malin, ndërkohë që banorët në panik dëgjohen duke bërtitur.

Mali Semeru ka shpërthyer edhe në janar të këtij viti.

Artikulli paraprakAshpërsohen rregullat për udhëtim drejt SHBA-së, masat e reja hyjnë në fuqi më 6 dhjetor
Artikulli tjetër(VIDEO) Lot e lutje në ceremonitë e varrimit të viktimave të aksidentit të autobusit në Bullgari