Ballina Bota COVID-19 në Itali, mbi 36 mijë të infektuar dhe 146 viktima në...

COVID-19 në Itali, mbi 36 mijë të infektuar dhe 146 viktima në 24 orët e fundit

Në Itali janë regjistruar 36.293 persona të infektuar me virus gjatë 24 orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë atje, njofton më tej se janë shënuar po ashtu 146 persona të vdekur. Në terapinë intensive janë të shtruar 1010 pacientë, ndërsa të shëruarit janë 17595.
Norma e pozitivitetit është 4.7%.

Artikulli paraprakTetovë, Komuna shpalli thirrje publike për vendosjen e tarracave para lokaleve
Artikulli tjetër“Viti 2022 duhet të jetë fundi i pandemisë COVID-19”/ OBSH parashikon se pandemia e koronavirusit do të përfundojë vitin e arshëm