Ballina Bota Itali – Zjarr i madh në kompleksin industrial të riciklimit të plastikës...

Itali – Zjarr i madh në kompleksin industrial të riciklimit të plastikës në Beinasco të Torinos (VIDEO)

Një zjarr i madh shpërtheu rreth orës 15:30 në magazinën e Demap, një kompani në Rrugën Aosta, në Beinasco, pjesë e Bashkisë Metropolitane të Torinos, pranë uzinave të braktisura të Vercarmodel të mbyllura për një vit pas një falimentimi.

Flakët kanë përfshirë një pjesë të godinës industriale (me një sipërfaqe prej 800 metrash katrorë) në kufi me unazën. Përpjekjet për shuarjen e zjarrit po vijojnë nga zjarrfikësit, ndërsa karabinierët dhe policia lokale kanë mbyllur rrethin e kompanisë për arsye sigurie. Drejtori i kompanisë së përfshirë nga zjarri konfirmon se nuk ka persona të dëmtuar. Sipas njoftimeve të para, punëtorët që punonin brenda në atë kohë kishin dëgjuar një zhurmë./Tetova News

Artikulli paraprakNPK “TETOVA” ka një apel për qytetarët e rajonit të Komunës së Tetovёs (FOTO)
Artikulli tjetërAksident i rëndë trafiku në aksin rrugor Dibër – Strugë, shtatë të lënduar, dy më rëndë