Ballina Sport Pacolli: Fitorja është e Robinit… Urime miku im!

Pacolli: Fitorja është e Robinit… Urime miku im!

Boksieri kosovar Robin Krasniqi, para ca javësh e kishte humbur titullin e botës nga Dominic Bosel.

Por për shkak të dyshimeve se kosovarit i ishte bërë e padrejtë, sot në praninë e pesë gjyqtarëve është bërë rivlerësimi i ndeshjes dhe Robin Krasniqi është shpallur fitues.

Për fitoren e Krasniqit ka reaguar edhe kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili e uroi boksierin kosovar për fitoren.

“Fitorja është e Robinit. Robin Krasniqi sot është shpallur fitues i pikëve unanim i ndeshjes së kaluar. Urime miku im!”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Artikulli paraprakMaqedoni e Veriut, 12 të vdekur dhe 377 raste të reja me Covid-19
Artikulli tjetërHoxha që varrosi të vrarët e Reçakut për deklaratën e Vulin: Tash po bëhet masakra e radhës (VIDEO)