Ballina Bota 13 të vdekur dhe shumë të lënduar pasi një godinë përfshihet nga...

13 të vdekur dhe shumë të lënduar pasi një godinë përfshihet nga zjarri në SHBA

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën pasi një godinë në Filadelfia u përfshi nga zjarri.

Mediat amerikane raportojnë se 7 prej viktimave janë fëmijë, dy në gjendje më kritike. Gjithashtu shumë kanë mbetur të lënduar.

Zjarrfikësit arritën në strukturën trekatëshe në bllokun 800 në lagjen Fairmount të qytetit, rreth orës 6:40 të mëngjesit, thanë autoritetet.

U deshën rreth 50 minuta për të kontrolluar flakët, sipas Departamentit të Zjarrfikësve në Filadelfia.

Artikulli paraprakDetaje tronditëse për vrasjen në Llaushë: Salloni i shtëpisë ishte bërë pellg i gjakut, aty ishin dy fëmijët e çiftit
Artikulli tjetërSëmundja misterioze neurologjike që po godet të rinjtë në Kanada