Ballina Bota Makina goditi gazetaren teksa ishte drejtpërdrejt në transmetim (Video)

Makina goditi gazetaren teksa ishte drejtpërdrejt në transmetim (Video)

Shumë herë do të keni dëgjuar se në transmetime të drejtpërdrejta ka shumë mundësi që të ndodhin surpriza të ndryshme, megjithatë atë që ndodhi me Tori Yorgey, ndoshta askush nuk e priste. Gazetarja e re kishte dalë “live” në WSAZ-TV, duke dhënë reportazhin e saj në Dunbar të Virxhinias Perëndimore, SHBA, kur një automjet që shkonte drejt saj, e goditi, si pasojë ajo ra në tokë, si edhe pajisjet e kamerës.

Kamera e kapi të gjithë incidentin, me Tori Yorgey duke bërtitur: “Zoti im, sapo u godita nga një makinë, por jam mirë. Sapo u godit nga një makinë, por jam mirë, Tim. Jam mirë. Ne jemi të gjithë mirë”.

Teksa po ngrihej, drejtuesi i mjetit e pyeti nëse ishte mirë, dhe Tori iu përgjigj:

“Jam mirë, po… ti e di që jemi në TV drejtpërdrejt. Gjithçka është në rregull. Në fakt më goditi një makinë. Jam shumë e lumtur që jam mirë”.

Ajo vazhdoi, duke mos e kapërcyer tronditjen, të cilën po përpiqej ta fshihte me zell, përkundrazi i thoshte vetes: “Ti je mirë, je mirë. Të gjithë jemi mirë”. Shoferja femër dëgjohet duke i kërkuar falje Torit, së cilës ajo i përgjigjet: “Sa e ëmbël je. Gjithçka mirë”.

Duke lëvizur pajisjet e saj, ajo shtoi: “Ky është televizori ‘live’. Mendova se isha në një vend të sigurt, por është e qartë se mund të na duhet të lëvizim kamerën mbi atë”.

Prezantuesja nga studio raportoi se rreth vendit të ngjarjes ndodheshin shumë automjete të urgjencës, të cilat po i ngatërronin drejtuesit e tjerë.

Njerëzit që e panë incidentin pasi u shpërnda në Twitter shkruan: “A është mirë? Duket se u lëndua pasi u godit nga makina. Shpresoj që ajo të jetë mirë”, ndërsa një përdorues tjetër shtoi: “Ajo meriton një rritje dhe/ose promovim! Ky është një angazhim”.

https://www.youtube.com/watch?v=eEOrtVoxi30&t=48s

Artikulli paraprakGrumbullim ushtarak: Zbulohen autoblindat ruse afër Ukrainës
Artikulli tjetërDeri në -18 gradë celsius, reagon Mbrojtja Civile: Kur pritet kulmi i të ftohtit