Ballina Bota Dokumentet sekrete të rusëve: Plani i luftës kundër Ukrainës u hartua për...

Dokumentet sekrete të rusëve: Plani i luftës kundër Ukrainës u hartua për 15 ditë (Dokumente)

Ukrainasit sekuestruan dokumentet e planifikimit të njërës prej njësive të grupit taktik të batalionit të Brigadës 810 të Veçantë të Marinsave të Flotës së Detit të Zi të Federatës Ruse në lidhje me luftën kundër Ukrainës, e cila u miratua më 18 janar.

Burimi: Komanda e Operacioneve të Forcave të Përbashkëta Facebook 

Fjalë për fjalë: “Për shkak të veprimeve të suksesshme të një prej njësive të Forcave të Armatosura të Ukrainës, pushtuesit rusë po humbasin jo vetëm pajisjet dhe fuqinë punëtore. Në panik, ata lënë dokumente sekrete. 

Kështu, ne kemi në dispozicion dokumentet e planifikimit të një prej njësive të grupit taktik të batalionit të brigadës 810 të veçantë të marinsave të Flotës së Detit të Zi të Federatës Ruse.

Ndër dokumentet e marra janë kartela e punës, misioni luftarak, tabelave të thirrjeve, tabelat e sinjaleve të kontrollit, tabelat e kontrollit të fshehtë, lista e personelit etj.

Bazuar në informacionin e marrë, bëhet e ditur se dokumentet e planifikimit për luftën me Ukrainën janë miratuar më 18 janar 2022, dhe operacioni për kapjen e vetë Ukrainës duhet të zhvilloheshin brenda 15 ditëve, përkatësisht nga 20.02.2022 deri në 06.03.2022 “.

Detaje: Kjo njësi e Flotës Ruse të Detit të Zi do të zbarkonte nga anija e madhe e uljes “Orsk” afër qytetit Stepanovka-1 dhe më pas do të punonte me njësitë ushtarake të Ushtrisë së 58-të të Federatës Ruse, përkatësisht Regjimentin e 177-të të veçantë të marinsave. të flotës ruse të Detit të Zi.

Qëllimi përfundimtar i këtyre forcave ishte bllokimi dhe kontrolli i Melitopolit

Fjalë për fjalë: “Kur një nga të burgosurit thotë edhe një herë se erdhi për të studiuar dhe humbi – mos e besoni! Ata e dinin, ata planifikuan dhe përgatitën me kujdes. 

Dhe ne do t’u themi një gjë pushtuesve rusë: mbani pajisjet tuaja dhe dokumentet sekrete, do të na duhen, e para – për mbrojtësit tanë dhe e dyta – për Hagën./Українська правда Në shqip Tetova News

Artikulli paraprakPresidenti ukrainas flet për gazetarët: Nuk e kam parë familjen time prej ditësh
Artikulli tjetërUkraina dëshiron që Rusia të shkëputet nga interneti global. Ja pse ekspertët thonë se kjo është një ide e rrezikshme