Ballina Bota Gruaja e ish-deputetit ukrainas tenton të arratiset me 30 milionë dollarë të...

Gruaja e ish-deputetit ukrainas tenton të arratiset me 30 milionë dollarë të fshehura në valixhe

Gruaja e ish deputetit ukrainas Kotvytskyy ka tentuar të kalojë kufirin me 28 milionë dollar dhe 1.3 milionë euro.

Ajo i kishte fshehur paratë në disa valixhe dhe tentoi të largohej nëpërmjet pikës kufitare të Zakarpattya, por është kapur nga rojet kufitare hungareze.

Tashmë gruaja e ish-deputetit do të duhet t’i përgjigjet pyetjeve për të sqaruar se pse i duhej një shumë aq e madhe monetare me vete.

Artikulli paraprakKëto ushqime luftojnë kapsllëkun
Artikulli tjetërThomas L.Friedman: Në Ukrainë po zbatohet Plani B i Putinit kundër Planit A të Biden-it