Ballina Bota Johnson godet sërish Putinin: I tmerruar nga liria në Ukrainë, në Rusi...

Johnson godet sërish Putinin: I tmerruar nga liria në Ukrainë, në Rusi vriten kundërshtarët

Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson është shprehur në një deklaratë të fundit se Putini e pushtoi Ukrainën pasi aty ka “liri të shtypit”, “zgjedhje të lira” dhe presidenti rus është i tmerruar se modeli ukrainas mund të përhapet edhe në Rusi.

Johnson vijoi edhe më tej duke thënë se në Moskë po vriten kundërshtarët politik dhe ka një ndryshim të madh nga Ukrainë.

Kryeministri Boris Johnson foli për Ukrainën gjatë një konference të Partisë Konservatore në Blackpool. Këtë të shtunë.

Artikulli paraprakA keni menduar ndonjëherë pse kanceri nuk prek zemrën?
Artikulli tjetërWashington Post: Dështimi i Putinit, befasues!