Ballina Bota VIDEO/ Këshilltari i Zelenskyt me kafe në dorë ecën në Kievin “bosh”:...

VIDEO/ Këshilltari i Zelenskyt me kafe në dorë ecën në Kievin “bosh”: Kryeqyteti i bukur edhe në kohë lufte

” Kiev është i mrekullueshëm, edhe në kohë lufte,” tha Mikhail Podolyak, një këshilltar i presidentit ukrainas.

Në një postim në Twitter, së bashku me bashkëpunëtorët e tjerë të Volodymyr Zelensky, si kreu i Komitetit Qendror të partisë, David Arakhamia, ata po ecnin në rrugët e kryeqytetit ukrainas.

Madje, edhe pse është bosh siç thonë ata, kanë arritur të gjejnë dhe të pinë kafe.

Qindra komente vlerësojnë lëvizjen e tyre, duke thënë se është një akt trimërie dhe duan t’u japin kurajo dhe forcë njerëzve që po vuajnë dhe janë në vijën e parë të betejës.

Postimi nga Mikhail Podolyak :

Artikulli paraprakQyteti ukrainas që nuk ekziston më! (VIDEO)
Artikulli tjetërSi u zgjua gjiganti që flinte, tani Gjermania është ushtria me buxhetin e tretë më të madh në botë