Ballina Bota VIDEO/Paralajmërim për cunami në Japoni pasi tërmeti 7.3 ballë godet brigjet e...

VIDEO/Paralajmërim për cunami në Japoni pasi tërmeti 7.3 ballë godet brigjet e Fukushimës

Japonia u godit nga dy tërmete të fuqishme mbrëmjen e së mërkurës në të njëjtën zonë ku 11 vite më parë u regjistrua tërmeti me magnitudë 9 rihter në brigjet e Fukushimës.

Tërmeti i parë këtë të mërkurë ishte me magnitudë 6,4 i shkallës rihter, ndërsa vetëm pas 2 minutash, toka u trodh sërish dhe këtë herë edhe më fuqishëm teksa u regjistrua një tjetër tërmet me magnitudë 7,3.

Autoritetet kanë lëshuar një alarm për cunam, ndërsa në internet janë shpërndarë me shpejtësi edhe pamje nga momenti i tërmetit.

VIDEO:

VIDEO:

VIDEO:

Artikulli paraprakÇfarë është dhe si funksionon neutraliteti i kërkuar që mund të sjellë paqen mes Rusisë dhe Ukrainës?
Artikulli tjetërSi u vra nëna e Elsa Lilës, historia e rëndë të cilën këngëtarja e vuajti gjithë jetën!