Ballina Bota VIDEO/Të shtëna me armë në Tel Aviv, të paktën pesë viktima

VIDEO/Të shtëna me armë në Tel Aviv, të paktën pesë viktima

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën si pasojë e disa të shtënave në qytetin qendror të Bnei Brak-ut, në lindje të Tel Avivit.

Rrethanat e ngjarjes nuk dihen ende.

Mediat raportojnë se të shtënat ndodhën vetëm dy ditë pas një rasti tjetër të ngjashëm në qytetin Hadera ku humbën jetën dy oficerë policie dhe një javë pas një sulmi me thikë në qyteti jugor të Beersheba-s ku mbetën të vrarë katër persona.

Artikulli paraprakMiliona jetë mund të shpëtohen: Shkencëtarët zbulojnë një antibiotik që anashkalon rezistencën ndaj ilaçeve
Artikulli tjetërTërheqja e Rusisë nga disa pjesë të Ukrainës? Biden: Nuk besoj asgjë pa parë veprime konkrete