Ballina Aktualitet Rajoni VUÇIQ DEL NGA FRIGORIFERI dhe surprizon çiftin e ri (VIDEO)

VUÇIQ DEL NGA FRIGORIFERI dhe surprizon çiftin e ri (VIDEO)

Aleksandar Vuçiq ka publikuar sonte në llogarinë e tij në Instagram një video të re parazgjedhore.

Në një spot të veçantë parazgjedhor shihet presidenti Vuçiq duke “dalë nga frigoriferi” në shtëpinë e një familjeje dhe duke renditur sukseset që janë arritur në periudhën e kaluar.

Që në fillim shihet një çift i martuar duke parë televizor.

“Uau, ja ku është sërish” e nis videon me komentin e bashkëshortit të saj.

Gruaja ngrihet pastaj për të marrë diçka nga frigoriferi.

Dhe pastaj shfaqet Vuçiq.

“A dole vërtet nga frigoriferi?” e pyeti gruaja.

– Është e rëndësishme për mua të kontaktoj çdo qytetar të Serbisë. Mbetet shumë për të bërë. Ne kemi nevojë për më shumë rrugë, hekurudha dhe fabrika. Nëse nuk e besoj, keni marrë edhe një subvencion për të zgjidhur çështjen e strehimit. Dhe kur të gjithë në Serbi të kenë mundësitë që i keni sot, nuk do të më shihni aq shumë. Dhe ne po mundohemi që kjo të ndodhë sa më shpejt – i tha Vuçiq gruas që hapi frigoriferin.

– E deri atëherë, kujto, nëse mbetemi të bashkuar me ato synime para nesh, kufiri i vetëm janë ëndrrat tona – i thotë Vuçiq gruas së hutuar./Tetova News

Artikulli paraprakVIDEO/Tre kryeministrat evropianë takojnë Zelenskyn në Kiev
Artikulli tjetërINTERVISTA/ Gjenerali i famshëm amerikan: Si po degradon ushtria ruse në Ukrainë