Ballina Bota Zjarr në depon e naftës pranë Kievit. Njerëzve u kërkohet të mos...

Zjarr në depon e naftës pranë Kievit. Njerëzve u kërkohet të mos dalin jashtë

Një sulm me raketa në një nga depot e naftës pranë Kievit shkaktoi një zjarr.

Ekipet e shpëtimit nga Shërbimi i Emergjencave Shtetërore ndodhen në vendngjarje, por nuk kanë filluar shuarjen e zjarrit për shkak të kërcënimit të granatimeve të përsëritura.

Olena Kryvoruchkina, një deputete e fraksionit të Shërbëtorit të Popullit në parlament, tha në Facebook se bombardimi ndodhi në mëngjes. Nuk ka viktima apo kërcënime për zjarr”, tha ajo.

Dëshmitarët okularë thonë se në zonën e depos së naftës ka tym të madh dhe erë të keqe.

Deputeti u bëri thirrje qytetarëve që të qëndrojnë në një vend të sigurt, të mos dalin jashtë dhe të mos hapin dritare.

Artikulli paraprakU pa në qiejt e Europës, çfarë është avioni i “fundit të botës” dhe a duhet të shqetësohemi?
Artikulli tjetërVIDEO/”Ndaloni, jemi gazetarë”, ekipi i britanikes Sky News sulmohet nga rusët