Ballina Aktualitet Rajoni Dy tërmete të fuqishme godasin Gadishullin Ballkanik

Dy tërmete të fuqishme godasin Gadishullin Ballkanik

Një tërmet i fortë ka lëkundur Bullgarinë pasditen e së hënës. Forca e tërmetit ishte 4.5 ballë, epiqendra ka qenë 7 kilometra nga Provadia, ndërsa thellësia 10 kilometra.

Deri tani nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

Ndërkohë që mëngjesin e të hënës një tjetër tërmet i fortë ka goditur edhe jugun e Greqisë, me forcë 4.6 ballë./Abcnews.al/

Artikulli paraprakSpinaqi, një ushqim i shëndetshëm dhe i nevojshëm për shëndetin e njeriut
Artikulli tjetërStudimi: Prindërit e rreptë rrisin fëmijë të suksesshëm