Ballina Bota Kryeministri polak: Ukrainasit po luftojnë për sigurinë e Evropës

Kryeministri polak: Ukrainasit po luftojnë për sigurinë e Evropës

Kryeministri polak Mateusz Morawiecki u ka bërë thirrje vendeve perëndimore që të mbështesin “shoirtin luftarak” të Ukrainës.

Kryeministri polak tha se ukrainasit po luftojnë për sigurinë e Evropës, dhe se Europa nuk duhet t’i lërë vetëm në betejën me Rusinë.

“Ne duhet ta mbështesim këtë frymë luftarake, edhe duke u kujdesur për më të dobëtit”, tha ai, raporton BBC./abcnews.al/

Artikulli paraprakDonbas: Pse Rusia po përpiqet të rrethojë lindjen e Ukrainës?
Artikulli tjetërKryeministri spanjoll do të takohet me Zelenskyn këtë javë në Kiev