Ballina Bota VIDEO/ Zjarr apokaliptik në Ukrainë, tymi i zi pushton qiellin

VIDEO/ Zjarr apokaliptik në Ukrainë, tymi i zi pushton qiellin

Një zjarr i madh ka filluar sëfundmi në rajonin e Khersonit në Ukrainë duke djegur hapësira të mëdha me pyje. Mediat lokale raportojnë se zjarri është shkaktuar nga bombardimet gjatë luftimeve, ndërsa shtrirja e flakëve është tepër e madhe.

Zjarri konsiderohet “apokaliptik” në një periudhë kur Rusia dhe Ukrainë luftojnë për këtë rajon jugor. /abcnews.al

Artikulli paraprakKomploti i Vladimir Putinit për ta paralizuar Bashkimin Evropian
Artikulli tjetërPlas mes Putinit dhe ushtrisë, prapaskenat pas dyerve të mëdha të Kremlinit