Ballina Bota Moska konfirmon bisedimet SHBA-Rusi në Turqi

Moska konfirmon bisedimet SHBA-Rusi në Turqi

Kremlini ka konfirmuar se sot janë mbajtur bisedime mes zyrtarëve të inteligjencës amerikane dhe ruse në Ankara.

Agjencia e lajmeve TASS tregon se kjo gjë raportua më herët nga një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë, i cili tha se Bill Burns i tregoi Sergey Naryshkin pasojat e luftës bërthamore.

Deri më tani mediat vendase nuk kanë raportuar se çfarë është diskutuar ose vendimet që janë marrë gjatë kësaj mbledhjeje të rëndësishme.

@tetovanews