Ballina Bota Tërheqja e trupave, Rusia nuk bën gjeste vullneti të mirë ndaj Ukrainës

Tërheqja e trupave, Rusia nuk bën gjeste vullneti të mirë ndaj Ukrainës

“Rusia nuk bën gjeste vullneti të mirë ndaj Ukrainës.” Kështu deklaroi presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, në një video-mesazh, duke komentuar tërheqjen e trupave ruse nga Kherson-i.

“Ka shumë gëzim” në peizazhin e informacionit “dhe është e qartë pse”, por në kontekstin e luftës, emocionet duhet të përmbahen, tha Zelensky.

“Askush nuk shkon askund nëse nuk ndihet i fortë. Armiku nuk na bën dhurata, nuk bën gjeste vullneti të mirë”, shpjegoi presidenti.

“Prandaj, ne lëvizim me shumë kujdes, pa emocione, pa rreziqe të panevojshme. Në interes të çlirimit të të gjithë territorit tonë dhe që të ketë sa më pak humbje. Në këtë mënyrë do të sigurojmë çlirimin e Khersonit, Kakhovkës, Donjeckut. dhe të tjera. qytetet tona”, shtoi Zelensky. /abcnews.al/

Artikulli paraprakJennifer Lopez flet për ish-bashkëshorten e Ben Affleck, Jennifer Garner
Artikulli tjetër“Inkurajuese të shohësh forcat ukrainase ndërsa çlirojnë territor,” Stoltenberg: Rusia nuk duhet nënvlerësuar