Ballina Sport Botërori në momente decizive, ja cilat skuadra do luftojnë për Kupën e...

Botërori në momente decizive, ja cilat skuadra do luftojnë për Kupën e Botës 2022

Faza e grupeve ka përfunduar dhe janë mësuar edhe ndeshjet që do të luhen në fazën 1/16 të Botërorit të Katarit.

Me datën 3 dhjetor, Hollanda do të masë forcat me USA, ndërsa Argjentina do kërkojë triumfin me Australinë.

Një ditë më pas, Franca luan me Poloninë, ndërsa vëmendjen do ketë edhe Angli-Senegal. Ndeshjet e ditëve të tjera do jenë: Japan vs. Croatia, Brazil vs. South Korea, Morocco vs. Spain dhe Portugal vs. Switzerland.

Rruga drejt fianles duket mjaft interesante, teksa në një anë kemi Francën, Anglinë dhe Argjentinën ndërsa në krahun tjetër spikasin Portugalia, Spanja dhe Brazili.

Kush është drejt finales:

@tn.lajmelokale
@tetovanews