Ballina Sport Fitorja ndaj Serbisë, Taulant Xhaka bën urimin e madh për vëllain e...

Fitorja ndaj Serbisë, Taulant Xhaka bën urimin e madh për vëllain e tij Granitin

Fitorja e Zvicrës ndaj Serbisë me rezultatin 3-2 ka bërë krenarë jo vetëm zvuicerianët por dhe mbarë shqiptarët, për shkak se në kombëtaren helvete luajnë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Një urim special për Granit Xhakën ka ardhur nga vëllai i tij Taulant Xhaka, i cili luan për kombëtaren shqiptare.

Taulanti e ka publikuar një fotografi të Granitit dhe Xherdan Shaqirit, e shkëputur nga festa e tyre pas golit të anëtarit të Chicago Fire.

“Krenar. U krye”, shkroi 31-vjeçari krahas kësaj fotografie.

Artikulli paraprakVIDEO/ Brazili dhe Zvicra kalojnë në 1/16
Artikulli tjetërFenomeni TikTok, pse po shqetësohet Perëndimi