Ballina Bota Ish-presidenti rus vizitë në Pekin, takohet me Xi Jinping (VIDEO)

Ish-presidenti rus vizitë në Pekin, takohet me Xi Jinping (VIDEO)

Ish-presidenti rus Dmitry Medvedev ka postuar sot një video në rrjetet sociale ku është takuar me presidentin kinez Xi Jinping gjatë vizitës së tij në Pekin.

Çfarë diskutuan Medvedev dhe Xi Jinping?

Medvedev, i cili tani është nënkryetar i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, tha se ai dhe Xi diskutuan “partneritetin strategjik” midis Rusisë dhe Kinës, bashkëpunimin midis dy vendeve dhe konfliktin në Ukrainë.

“Diskutuam bashkëpunimin mes dy Rusisë dhe Kinës, bashkëpunimin dypalësh në kuadër të partneritetit tonë strategjik, duke përfshirë ekonominë dhe prodhimin industrial.

Ne diskutuam gjithashtu çështje ndërkombëtare, siç është konflikti në Ukrainë”, tha në mënyrë specifike Medvedev.

Artikulli paraprakSondazhi i IRI-t/Pse Gruevski u kthye me “kalë të bardhë”?
Artikulli tjetërNdahet nga jeta zjarrfikësi i Njësisë Territoriale kundër Zjarrit në Tetovë, Skender Idrizi