Ballina Sport Portieri hero, Kroacia mposht me penallti Japoninë (VIDEO)

Portieri hero, Kroacia mposht me penallti Japoninë (VIDEO)

Kroacia është kualifikuar në çerekfinale, pas fitores me penallti ndaj Japonisë, ndërsa koha e rregullt dhe shtesa kishin përfunduar (1-1).

Ndërkohë, kroatët tani do të përballen në çerekfinale me fituesin e çiftit Brazil-Kore e Jugut e cila starton në 20:00.

Sa i përket penalltive, Japonezët gabuan 3 herë dhe realizuan vetëm 1 herë, ndërsa Kroacia u tregua e saktë 3 herë duke gabuar vetëm 1 herë. /G.D abcnews.al/

VIDEO+GOLAT

@uratv24 #Japan 1-1 #Croatia (1-3) – #worldcupqatar2022 #قطر2022 #qatarworldcup2022 #كأسالعالم #fifaworldcup2022 ♬ original sound – URA TV

Artikulli paraprakMeloni për reduktimin e varësisë nga gazi rus: Sot ne arrijmë pothuajse 60% me furnizimet nga Azerbajxhani nëpërmjet TAP përmes Turqisë, Greqisë dhe Shqipërisë (VIDEO)
Artikulli tjetërFuqia e mirënjohjes