Ballina Bota U hap toka dhe “përpiu” nxënësit dhe mësuesit ! Tragjedi në mes...

U hap toka dhe “përpiu” nxënësit dhe mësuesit ! Tragjedi në mes të festës së diplomimit (VIDEO)

Videoja regjistroi saktësisht momentin kur një grup të rinjsh ranë në një gropë pasi toka u hap.

Më shumë se një duzinë njerëz ranë në një gropë ndërsa po kërcenin gjatë një festimi të diplomimit për mbarimin e shkollës së mesme. Mes të prekurve janë nxënës dhe mësues nga një shkollë e mesme në departamentin e San Martinit, në Peru .

Ngjarja ndodhi në klubin e natës në Hawaii, gjatë një festimi diplomimi për studentët e shkollës Antonio Raymondi, në rajonin e Saposoa , departamenti i San Martín.

Pamjet që kanë qarkulluar në rrjetet sociale tregojnë momentin e saktë në të cilin adoleshentët bien në një humnerë pasi toka u hap.

Në videon që është regjistruar nga një asistent, shihen një grup të rinjsh duke formuar një rresht njëri pas tjetrit, teksa kërcejnë nën ritmin e muzikës.

Përveç të rinjve, nga rënia kanë pësuar edhe një grup mësuesish që iu bashkuan festës .

Edhe në regjistrim perceptohet shqetësimi i të pranishmëve, të cilët bërtasin të frikësuar nga të rinjtë e përthithur nga toka.

“Duhet të qetësohen për të shpëtuar të gjithë”, dëgjohet të thotë animatori.

Menjëherë grupi i personave që ndodheshin përreth iu afruan një shkalle për të ndihmuar në largimin e të rinjve që ranë në një thellësi prej më shumë se dy metrash.

Gjithçka duket se tregon se nuk ka pasur viktima, por vetëm lëndime të lehta që më pas janë transferuar në spitalin e atij rajoni./TetovaNews

 

@tetovanews