Ballina Sport VIDEO/ Messi sjell kupën në shtëpi, Argjentina i pret si heronj fituesit...

VIDEO/ Messi sjell kupën në shtëpi, Argjentina i pret si heronj fituesit e Katar 2022

Skuadra e kombëtares argjentinase ka zbarkuar në shtëpi, në Buenos Aires në orët e para të mëngjesit të së martës.

Messi doli i pari nga avioni i pari me trofeun e dorë, i ndjekur nga skuadra e tij të cilët përshëndesin personat e pranishëm. Kur autobusi u nis nga aeroporti, mjeti u rrethua menjëherë nga tifozët e shumtë të kombëtares. Videot e mëposhtme tregojnë autobusin i cili ecën ngadalë i shoqëruar nga një eskortë policie, dhe nga dhjetra njerëz të cilët brohorasin nga gëzimi.

Tifiozët e pranishëm kërcenin dhe këndonin, ndërsa lojtarët heronj, përshëndesnin me dorë. E martë është shpallur festë kombëtare nga Argjentina./ h.ll/abcnews.al

https://youtu.be/k4NG_pExRF8

FOTO:

Artikulli paraprakRrogat shaum t`lishta, nauk e di si rrojnë ky mileti! Flet qytetari nga Tetova (VIDEO)
Artikulli tjetërU “kapën me presh në dorë”, ndalohen dy 36-vjeçarë nga Vrapçishti